Australský silky teriér

27. června 2008 v 18:15 |  Plemena pesanu

Australský silky teriér


Australský silky teriér

Historie
Historie tohoto plemene sahá do 19. století. Jedné se tedy poměrně mladé plemeno pocházející z Austrálie. Na vyšlechtění tohoto plemene se v minulosti podílela následující plemena: anglický teriér, yorkshire terrier a sky terrier. Tato plemena byla v Austrálii v 19 století zkřížena s dandi-dinmont terrierem. Jeho tehdejším úkolem nebyl lov škodné, tak jak to bylo u jeho předchůdců a předků ale jeho funkce byla pouze společenská. U nás patří australský silky terrier k běžným společenským plemenům, avšak obecně se jedná o málopočetné plemeno. Jeho zařazení FCI je III. Skupina - toy teriéři.
Využití a povaha
Je to veselý milý přátelský pejsek s vysokou dávkou energie a radosti do života. Je ideálním rodinným psem, který výborně snáší děti a je jim skvělým kamarádem. Je učenlivý poslušný a snadno ovladatelný. Jeho využití je ryze společenské, často jej můžeme vídat v České republice také na výstavách. Své teriérské předky svou povahou nezapře.
Vzhled
Australský silky terrier, nebo jenom silky, je vzhledem podobný svému předkovi jorkšírskému teriérovi. Srst je dlouhá a jak říká název plemene silky - hedvábná. Srst je na omak velmi příjemná, je lesklá a jemná dosahující délky 13 - 15 cm. Barva je nejčastěji modravá. Ačkoli je jeho využití společenské, standard plemene pamatuje na jeho lovecký původ. Jeho výška, 23 cm, je dostatečná k tomu aby se mohl postavit drobným hlodavcům. Váha se pohybuje v rozmezí od 3,5 kg do 4,5kg
Péče
Silky teriér vyžaduje pravidelné kartáčování srsti. Nejlépe kartáčem z kuličkami na hrotech. Pokud se chystáte na výstavu, měl by mít Váš silky patřičný sestřih. Pro udržení dobré kondice a hedvábnost srsti je dobré používat speciální psí kosmetiku na srst a šampony. Velkou výhodou silky teriéra je jeho nelínající srst. Je to ideální pes do bytu, v žádném případě nepatří v zimě do kotce, kde by hrozilo nachlazení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama